Tromp mimarlık , Nihal Kayapa tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren, merkezinde insan ve çevre olan konut, rezidans, hastane, otel, ofis gibi farklı ölçekte projeler üretmektedir. Yaygın olan mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı gibi ayrımlara inanmıyoruz. Bizce mimarlık bütünsel bir aktivedir. Bütüne etki eden sistemin tüm parçaları aynı anda düşünüldüğü zaman sürdürülebilir bir mimarlık ortaya konulabilir. Bu sebepten Tromp Mimarlık, her zaman daha büyük yapılanmaların içinde yer alarak, farklı uzmanlık gruplarıyla birlikte çalışarak, tecrübesini ve kapasitesini genişletmektedir. İşbirlikçi çalışma anlayışı sayesinde, üstlendiği projelerin çeşitliliği ve yaratılan çözümlerin özgünlüğü sürekli olarak artmaktadır.

Tromp Mimarlık; her zaman yaptığı projelerin arkasında durmuş, disiplinli, teknik, bilimsel , estetik kurallara uygun çalışma anlayışı ile hizmet vermektedir.
Nihal Kayapa; 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde, Mimarlık lisans eğitimini , 2003 yılında aynı fakültede Bina Bilgisi bölümünde Yüksek lisans programını tamamladı. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalında ;"Fiziksel ve Sanal Ortamları Arasındaki Algısal Farklılıkların Araştırılmasında; Görselleştirmeye İlişkin Özelliklerin Değerlendirilmesi" konulu Doktora Tezini vermiştir.

Halen Okan üniversitesin de Mimari tasarım dalında misafir öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Dr. Mimar Nihal Kayapa, İTÜ Mimarlık Fakültesi mezuniyetinden itibaren, çalıştığı mimarlık şirketlerinde konut, yüksek katlı yapılar, ofis, rezidans, otel, alışveriş merkezi gibi projelerde tasarımcı ve yönetici olarak çalışmıştır.

2010 Yılında TROMP MİMARLIK firmasını kurmuştur. Halen çalışmalarını Tromp mimarlık adı altında ekip arkadaşları ile birlikte devam etmektedir.